dr Robert ManikowskiPartner Zarządzający

  Temat wystąpienia:
  „Renowacja systemu motywacyjnego jako odpowiedź na współczesny rynek pracownika”

  Opis wystąpienia:
  W ciągu ostatniego czasu zmienił się wokół nas rynek pracy. Tym razem jednak dynamika zmian i ich zakres są znacznie większe. Rynek stał się niezwykle wymagający, nieprzewidywalny i trudno na nim pogodzić  interesy biznesu i pracowników. W naszym obszarze ekspertyzy przyjmuje się (i słusznie), że wszelkiego rodzaju inicjatywy, systemy i rozwiązania winny podążać  za zmianami rynkowymi, a jednocześnie odpowiadać na potrzeby biznesu. Stąd też chcemy w  kilku słowach opowiedzieć, jak można modyfikować system motywacyjny, chyba najważniejszy z systemów HR w organizacji i uczynić z niego narzędzie retencyjne. Jak modyfikować system motywacyjny, by był swego rodzaju środkiem terapeutycznym dla firmy w warunkach rynku pracownika.

  Ekspert:
  Posiada ponad 20 letnie doświadczenie zawodowe związane z różnymi aspektami zarządzania zasobami ludzkimi. Jako Dyrektor Personalny w czołowych firmach z branży węglowej oraz papierniczej, odpowiedzialny był między innymi za wdrożenie Strategicznej Karty Wyników oraz Zarządzania Przez Cele.

  Doświadczenia konsultanta zdobywał w globalnych firmach doradczych BIG 4. Jest cenionym ekspertem w dziedzinie oceny oraz budowy systemów wynagrodzeń, jak również systemów motywacyjnych. Od 2000 roku praktykę zawodową łączy z pracą dydaktyczną, wykładając tematykę dotyczącą zarządzania zasobami ludzkimi, a w szczególności systemów motywacyjnych.

  Firma: KEYSTONE BUSINESS ADVISORY