prof. dr hab. Marek SzopaPartner Zarządzający

  Temat wystąpienia:
  „Pomaluj swoją firmę na turkusowo- z wykorzystaniem profilu wartości Gravesa”

  Opis wystąpienia:
  Panuje powszechny konsensus, że sposoby motywowania, które sprawdzały się jeszcze na przełomie wieków nie bardzo przystają do obecnie wchodzącego na rynek pracy, tzw. pokolenia „Y”. Jednym z pojawiających się sposobów zaangażowania tych ludzi jest tzw. „turkusowa organizacja”, opisana i nazwana tak przez F. Laluox. Nowe podejście można skrócić w zdaniu: „Nie dążymy do uznania, sukcesu, bogactwa i przynależności by wieść dobre życie, dążymy do dobrze przeżywanego życia, a jego efektem może się stać uznanie, sukces, bogactwo i miłość” (Laloux, 2015).

  W trakcie wystąpienia scharakteryzuję przykłady i główne zasady działania turkusowych organizacji. Przedstawię koncepcję poziomów świadomości C. W. Gravesa, znaną również pod nazwą „dynamika spiralna”, która jest naukową podstawą rozumienia turkusowego przełomu. Zainteresowani uczestnicy będą mieli również okazję poznania narzędzia jakim jest Profil Wartości Motywacyjnych Gravesa służącego do badania wartości indywidualnych i kultury organizacji pod kątem jej dostosowania do nowego stylu działania.

  Ekspert:
  Członek Rady PIFS. Ekspert ds. negocjacji i podejmowania decyzji. Propaguje oparte na dowodach podejście do rozwoju organizacji i zarządzania. Jego doświadczenia to kilka tysięcy godzin usług rozwojowych (przygotowywał polskich negocjatorów do rozmów akcesyjnych z UE). Przewodniczący Rady Naukowej kierunku ekonofizyka na Uniwersytecie Śląskim i Rady Naukowej Instytutu Negocjacji. Wykładowca i autor programów dla kilkunastu szkół i uczelni. Autor ponad 70 publikacji naukowych, podręczników m. in. z teorii gier i negocjacji oraz artykułów popularnych.

  Firma: EXBIS Eksperci Biznesmenom