Katarzyna BogdanowiczKierownik ds. Personalnych

  Temat wystąpienia:
  „Jak zbudować efektywny proces rekrutacji oparty na modelu kompetencyjnym, na przykładzie doświadczeń działu personalnego w Parker Hannifin ESSC”

  Opis wystąpienia:
  Wraz z rozwojem Centrum Usług Wspólnych Parker Hannifin ESSC, musieliśmy zatrudnić liczną grupy specjalistów.  W ciągu niecałego roku centrum miało rozrosnąć się z 20 pracowników do około 150, a na kolejne lata planowano dalszy intensywny wzrost zatrudnienia. Wyzwaniem działu HR było zatrudnienie kandydatów spełniających oczekiwania organizacji.

  Podczas prezentacji podzielę się rozwiązaniami, które udało nam się wypracować podczas warsztatu Kaizen. Dzięki nim  proces rekrutacji został przebudowany tak, by jego fundamenty oparte zostały na modelu kompetencyjnym. Pozwoliło to na skrócenie procesu rekrutacji, zwiększenie skuteczność dopasowania kandydatów do profilu oraz zwiększenie poziomu zaangażowania menedżerów liniowych.

  Ekspert:
  Z  obszarem HR związana od 10 lat. Swoją karierę zawodową zaczynała od doradztwa personalnego, po 3 latach chcąc poznać pełen proces HR zdecydowała się poszukać zatrudnienia w dziale personalnym. I tak trafiła do firmy Parker Hannifin, z którą związana jest już od ponad 7 lat. Miała możliwość zdobycia praktycznego doświadczenia w obszarach takich jak rekrutacja, Employer Branding, szkolenia. Tworzyła od podstaw procesy personalne w Centrum Usług Wspólnych Parker Hannifin ESSC.

  Firma: Parker Hannifin ESSC Sp. z o.o.